Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

"Воєнна історія" #1 за 2003 рік 
 
Слово до Читача

У першому числі журналу нового 2003 року ми запрошуємо Вас здійснити цікаву подорож у глибину тисячоліть воєнної історії української землі, дістатися, разом з нами, до самих коренів воєнного мистецтва та відкрити нові сторінки героїчного минулого наших пращурів.
Саме на території України вперше була застосована стратегія, яку сьогодні називають «стратегією непрямих дій». Скіфи застосували цю стратегію у війні з царем персів Дарієм I Гістаспом не стихійно, дії їх військ були завчасно сплановані і узгоджені. Вони на практиці довели, що перемогу над значно сильнішим за воєнним потенціалом ворогом можна досягти без безпосереднього воєнного зіткнення сторін. Такі підходи стали сьогодні предметом прискіпливого вивчення воєнними теоретиками, знайшли своє застосування у війнах і воєнних конфліктах кінця XX — початку XXI століття.
Пізнати глибини історії неможливо без археологічної науки, а розібратися в складних процесах розвитку воєнного мистецтва давнини неможливо без науки воєнної. На сторінках нашого журналу ми зробили спробу поєднати зусилля творчого пошуку археологів та військових істориків для проведення розвідки прадавнього минулого України.
Ми пропонуємо Вам зустріч з відомим українським дослідником воєнної справи раннього залізного віку Євразії, професором, доктором історичних наук, членом-кореспондентом Німецького археологічного інституту Євгеном Васильовичем Черненком та іншими дослідниками. 
Журнал містить і інші наші традиційні рубрики.
Приєднуйтесь до нас!

З приємністю ПОВІДОМЛЯЄМО, що журнал «Воєнна історія» є фаховим виданням у галузі історичних дисциплін, у якому можуть публікуватися статті, що містять основні положення дисертаційних досліджень (Постанова Президії ВАК України від 15 січня 2003 року, №1/05/1).

Головний редактор

 
До змісту журналу "Воєнна історія" #1 за 2003 рік