Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

журнал "Воєнна історія" #6(48) за 2009 рік

СЛОВО ДО ЧИТАЧА

Шановний читачу!

Війнам і збройним конфліктам сучасності та міжнародним миротворчим операціям ми надаємо сторінки цього номера «Воєнної історії». Без їх глибокого дослідження, вивчення досвіду і засвоєння уроків важко належним чином осмислити сутність сучасних явищ і процесів у воєнній справі, а тим більше прогнозувати напрямки їх розвитку у майбутньому.
Автори номера висвітлюють різні аспекти сучасних війн і збройних конфліктів, зокрема, військові операції НАТО у Афганістані (В.Осьодло, В.Савінцев), результати війни з Іраком 1990–1991 років (М.Гребенюк), діяльність українського миротворчого контингенту в Іраку 2003–2006 років (С.Попко), досвід застосування літальних апаратів у операціях Ізраїлю (А.Фещенко), ведення розвідки у миротворчих операціях (П.Стужук) тощо.
Їх праці свідчать про те, що воєнні дії все більше набувають рис так званих війн шостого, а у недалекому майбутньому – сьомого покоління, зі змінами у характері їх ведення в цілому, формах і способах застосування у них військ та новітніх зразків і систем озброєння й військової техніки, зокрема високоточної зброї повітряно-космічного, морського і наземного базування, зростання масштабів інформаційної та радіоелектронної боротьби, підвищення здатності до переміщення на значні відстані і розгортання у стислі терміни угруповань військ і сил швидкого реагування.
Характерною рисою воєнних дій сучасності є перетворення участі збройних сил в міжнародних миротворчих операціях з підтримки миру в окреме стратегічне завдання, яке тісно пов’язане з національною і колективною обороною.
Думаємо, що означені проблеми не є лише справою науковців, а також викличуть не меншу зацікавленість у наших читачів.
Цікавтесь, вивчайте, будьте гідними захисниками України!

Головний редактор
Сергій ЛИТВИН

До змісту журналу "Воєнна історія" #6 за 2009 рік