Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

Журнал "Воєнна історія" #6 (42) за 2008 рік

СЛОВО ДО ЧИТАЧА

Шановний читачу!

Черговий номер журналу ми присвячуємо героїчним і трагічним воєнним подіям 1918-1919 років, що відбувалися на одвічно українських етнічних землях Галичини. Саме там на початку ХХ століття найбільш активно відбувалися процеси українського національного відродження, розвинулися національні рухи, створювалися воєнно-спортивні товариства «Луг», «Сокіл» та українські воєнізовані організації «Січових Стрільців». У складі австрійської армії 1914 року сформовано Легіон Українських Січових стрільців. Восени 1918 року створено Українську Національну Раду, яка творила свої військові формування. В результаті, 1 листопада у Львові відбулося національне повстання, так званий Листопадовий Зрив, проголошена держава Зазідноукраїнська Народна Республіка. За її існування впродовж 1918-1919 років новостворена Галицька армія вела війну з Польщею, об’єднаними з Армією УНР силами мужньо билася з денікінськими та більшовицькими військами.
В умовах міжнародної ізоляції, епідемії тифу, перед загрозою повного знищення Галицька армія уклавши мир з денікінцями, а невдовзі – військову угоду з більшовиками, змушена була припинити своє існування з трагічними наслідками таборів та фізичного нищення її старшин та вояцтва. Більше 40 тисяч галицьких вояків полягло на полях боїв, до кінця виконавши свій обов’язок, намагаючись здобути свою національну державність.
Проте ця героїчна збройна боротьба Галицької армії не лише замовчувалась протягом тривалого часу, а й зазнала брутальних перекручень і фальсифікацій. На забуття були приречені імена воєначальників і полководців, генералів і адміралів.
Наш журнал, звертаючись до подій 90-річної давнини, намагається відновлювати історичну пам’ять та формувати її у молодих людей, допомагати глибше зрозуміти зумисне замовчуване і фальшоване минуле, зміцнювати перерваний зв’язок з попередніми поколіннями, що здобували і захищали нашу державність зі зброєю в руках, адже саме їм ми маємо завдячувати нашою незалежністю. Пам’ятаймо про це.
Напередодні Нового року нагадуємо про передплату «Воєнної історії» на 2009 рік.
Наступний рік багатий знаменними історичними датами – 90-ліття Армії Директорії УНР, 70-ліття Карпатської України, 70-річчя початку Другої світової війни, 350-річчя Конотопської битви та 300-річчя Полтавської битви, – до висвітлення яких журнал має намір долучитися. З нами Ви знайдете те, що вас цікавить.
Передплачуйте журнал! Будьте з нами!
Щасливого Вам Нового року!

Головний редактор
Сергій Литвин

До змісту журналу "Воєнна історія" #6 за 2008 рік