Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

"Воєнна історія" #5-6 за 2002 рік

Слово до Читача

Ми вдруге виходимо подвійним числом. Причина прозаїчна -відсутність коштів. Перепрошуємо читачів не за свою вину. Винна байдужість суспільства до своєї історії, воєнної зокрема. Однак ми не втрачаємо надії вижити. Будьте з нами! 
Ми вже маємо передплатний індекс - 01868. Передплатіть "Воєнну історію" всього за 30 гривень на рік. Ваша передплата - запорука існування журналу та наснага для подальшої нашої праці. 
Це число присвячене Українській Повстанській Армії - героїчній, трагічній, контроверсійній і малодослідженій сторінці української воєнної історії. Вивчати, досліджувати УПА - веління часу і надто необхідна справа. Бо й досі боротьба УПА не визнана гідною пошани, чим здійснюється подальший розбрат, сіється непримиренність одної частини суспільства до іншої. 
Контроверсійність думок викличе вже сам малюнок на обкладинці, зокрема число 60. Бо й ця дата не додає злагоди. Насправді УПА започаткована 1941 року Тарасом Бульбою-Боровцем і мала назву та дієві боєздатні структури. Але розбрат, посіяний в ОУН, призвів до братовбивчих подій, нехтування попереднім майже дворічним існуванням армії і проголошення днем створення УПА 14 жовтня 1942 року, що не є правдою, але на цьому і дотепер наполягає революційне крило ОУН. 
Чи важливо це тепер? Думаємо, що так. Найважливіше - історична правда, якою б вона не була, навіть через 60 років. 
Ми маємо можливість "З перших вуст" почути останнього Головнокомандувача УПА Василя Кука, що мешкає тепер у Києві, а невдовзі йому виповниться 90 років. 
В журналі з проблем УПА виступили відомі історики І. Муковський, О. Лисенко, Ю. Шаповал, яких важко запідозрити в особливій прихильності до УПА. Однак, з рядків їх статей "проривається" історична правда щодо створення УПА, закономірності та справедливості її боротьби, всенародної підтримки цієї боротьби. 
В номері знайдете інші матеріали, співзвучні з історією УПА і не зовсім співзвучні. Але все це - наша воєнна історія. Шануймо її, вивчаймо, пишімо, читаймо! 

З Новим 2003 роком та Різвом Христовим, шановний наш ЧИТАЧУ! 

Головний редактор