Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

Журнал "Воєнна історія" #5 (41) за 2008 рік

СЛОВО ДО ЧИТАЧА

Шановний читачу!

Відновлення історичної пам’яті нації – процес тяжкий і болісний. Ми постійно маємо справу з ігноруванням, замовчуванням, викривленням і фальшуванням трагічних сторінок історії України, особливо ХХ століття.
Однією з найгарячіших тем в українському політикумі, а почасти і в суспільстві загалом впродовж останніх декількох років є тема Української Повстанської Армії. Про УПА багато дискутують в пресі, говорять на вулицях, особливо в спотвореному вигляді у ході виборчих кампаній.
З кожним роком суспільство відкриває дедалі більше правди про УПА, долаються десятиліттями нав’язані стереотипи про «ворогів народу» та «посібників фашистів» і історична справедливість бере гору.
Темі УПА журнал вже присвячував спеціальний випуск (Ч.5–6, 2002), а також окремі аспекти висвітлював в інших числах. Проте гострота теми історії УПА покликала нас знову звернутися до історії українського повстанства 1941–1956 років. І все ж відчутний брак правдивої інформації про УПА і значна частина суспільства перебуває в полоні стереотипів.
Тому наш журнал, залучаючи наукові сили, намагається і надалі висвітлювати маловідомі сторінки історії армії нескорених, показувати стійкість і мужність українських патріотів, їх вірне служіння нації, донести до читачів науково виважені оцінки, допомогти переосмислити історичні події.
Переконаний, що це не тільки обов’язок нашого сумління перед батьками, дідами та прадідами, а й наше зобов’язання перед майбутніми поколіннями. Бо майбутнє має ґрунтуватися на історичній правді.

Знову й знову звертаємо увагу читачів на те, що наш журнал, набувши стабільності та регулярності виходу, розповсюджується за передплатою. Передплатний індекс у всеукраїнському каталозі передплатних видань – 99962.

Передплачуйте, отримуйте, читайте!

Головний редактор
Сергій ЛИТВИН

До змісту журналу "Воєнна історія" #5 за 2008 рік