Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

Зміст журналу "Воєнна історія" #4-6 (34-36) за 2007 рік

Слово до Читача

Шановний читачу!

Військово-Морським силам України виповнилося 15 років. Наш журнал не міг оминути таку дату і присвячує їй низку матеріалів у цьому номері.
Військовий флот споконвічно відігравав велику роль в боротьбі українського народу за свою державність. Дедалі більш відроджується із забуття правда про героїчні походи і звитяжні подвиги українців на морських просторах заради волі і свободи своєї Батьківщини.
Непростою є історія відродження та становлення сучасних Військово-Морських сил України. Створені у відповідності з Указом Президента України від 5 квітня 1992 року Військово-Морські сили України, долаючи шалений спротив недругів і пасивність маловірів, наповнювалися відданими патріотами. У складній і гострій політичній ситуації, долаючи тривалі виснажливі та мало результативні переговори щодо розподілу Чорноморського флоту колишнього СРСР, при всенародній підтримці і шефській допомозі, здійснюючи далекі морські походи, зміцнюючи міжнародне співробітництво Військово-Морські сили стали військовим флотом української держави.
І сьогодні ВМС мають немало проблем, породжених скрутними економічними умовами, обмеженим фінансуванням, недостатнім якісним оновленням корабельного складу та озброєння.
Низку проблем породжує присутність російського Чорноморського флоту на території України, а в його складі воєнно-стратегічних об'єднань, що мають носії ядерної зброї, спецпідрозділи розвідки, судів, прокуратури тощо. Вони, здебільшого в порушення законодавства України, володіють тисячами гектарів землі та сотнями військових об'єктів, зокрема, навігаційно-гідрографічних, припускаються порушень щодо використання символіки, прикордонного і митного контролю.
Проте Військово-Морські сили впевнено дивляться у майбутнє, усвідомлюючи свою роль і призначення у тісній співпраці та інтегруванні до міжнародних оборонних структур.

Українському флоту - бути назавжди! А відроджена українська морська історія має стати окремою сторінкою у загальній воєнній історії України та у самосвідомості народу.
Читаймо, відроджуймо, пам'ятаймо славну воєнну історію українського флоту!

Головний редактор Сергій ЛИТВИН

До змісту "Воєнна історія" #4_6 за 2007 рік