Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

Зміст журналу "Воєнна історія" #4_6 за 2004 рік

Слово до Читача

Шановний читачу!

Воєнна історія твориться ратною працею, мужністю, а інколи і життям українських вояків на ниві миротворчості у багатьох гарячих точках планети. Символом миротворчості на сьогодні став Ірак. Журнал не міг стояти остороЗ 1994 до 1995 року Євген Марчук - віце-прем"єр-міністр, перший віце-прем"єр-міністрнь війни в Іраку, а тому ми надаємо сторінки цього числа журналу авторам, які побажали висловитися з приводу цієї події світового значення.
Місія українського миротворчого контингенту в Іраці, військове, військово-технічне співробітництво, конкретні військові дії в цій війні новітнього часу - це велике поле діяльності для дослідників. Науковцям необхідно дослідити причини виникнення і характер війни, проаналізувати тенденції, що дозволить надати практичні рекомендації щодо запобігання сучасних воєнних конфліктів.
Гостем нашого журналу в рубриці “З перших вуст” є Міністр оборони України Євген Кирилович Марчук, який аналізує стан українського війська сьогодні.
У рубриці “Офіційна інформація” ми знайомимо наших читачів із Законом України “Про участь України в міжнародних миротворчих операціях” та “Довгостроковою програмою морально-психологічної підтримки українського миротворчого контин-генту в Республіці Ірак”.
Наші автори аналізують сутність і витоки сучасного тероризму (І. Печенюк, М. Шевченко), миротворчу місію 5-ої окремої механізованої бригади України в Республіці Ірак (О. Луник), досвід ведення бойових дій ракетними військами і артилерією у війнах (1991 р. та 2003 р.) в Іраці (П. Стужук) тощо.
Наші традиційні рубрики звернені також до інших аспектів воєнної історії.
Читаймо, дописуймо, підтримуймо “Воєнну історію”!

Головний редактор
Сергій ЛИТВИН

До змісту "Воєнна історія" #4-6 за 2004 рік