Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

"Воєнна історія" #3_4 за 2003 рік

Слово до Читача

Шановний читачу!

Ми присв'ячуємо наше чергове число трагічним подіям на Волині і в Галичині 1943-1944 рр. Понад тисячолітні відносини між українським і польським народами та їх державами, які, за висловом польського історика М. Козловського, є "природними сусідами і союзниками", відзначаються багатим досвідом спільного культурного і політичного життя. Водночас їх стосунки характеризується складністю й суперечливістю, трагічними сторінками пов'язаними з великим жорстким непримиренним протистоянням, яке особливо загострилося в роки Другої світової війни. Це була війна без переможців. Панувала сила помсти, що викривляла психологію людей. Почуття кривди та дискримінації, поєднане з бажанням відплати, було головною причиною вибухів насильства і жорстокості.
Причини надто складні: історична ворожнеча і ненависть, боротьба за землю, за християнську віру, зла воля недоброзичливців зовні і жахливі жорна світової бойні в яких опинилися наші народи.
Укладаючи це число журналу, ми керувалися прагненням до всебічного і об'єктивного розгляду явищ і подій в українсько-польських взаєминах. Вичерпних відповідей ми, звичайно не дали, але й дати не могли. Робити висновки і давати прикінцеві оцінки подій ще зарано. Багато сторін цього явища залишилося невисвітленими, багато думок не висловленими.
Винні всі разом і кожний має свій погляд відмінний від іншого. Вибачити можна і потрібно, але забути - ніколи.
Сьогодні наші держави є стратегічними партнерами, які, керуючись, передусім, державними інтересами кожної країни, вибудовують взаємовідносини, спираючись на норми міжнародного права, шукають відповідних рішень на сучасні геополітичні виклики. Це проявляється в українсько-польській взаємодії у сфері безпеки, в економічній та в гуманітарній сферах.
Тепер ми маємо віддати шану пам'яті загиблим, не роздмухувати емоцій, а зробити все щоб перейти через непорозуміння і йти далі, дивитися в майбутнє. Слід і надалі розвивати діалог, на толерантних і доброзичливих засадах будувати майбутню європейську спільноту нових поколінь, що не нестимуть вантажу стереотипів та національних образ.
До цього і ми спричиняємося даним числом нашого журналу.

Головний редактор

До змісту журналу "Воєнна історія" № 3-4 за 2003 р.