Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

Зміст журналу "Воєнна історія" #3-4 за 2002 рік 

 

Слово до читача

Ми присвячуємо цей номер журналу Другій світовій війні, зокрема початку її радянсько-німецького періоду, що є чи не найтрагічнішим для України і залишається найбільш контроверсійним в історичній науці.
Серед істориків, історичних шкіл і напрямків тривають гострі дискусії щодо готовності сторін до війни, її причин, стану воєнної техніки і озброєння, вини у її розв'язанні тощо.
Війна багатопланова і невимірна. Про неї ніколи не буде сказано все.
Коли я думаю про ту війну, у мене в уяві постають насамперед мільйони нічим не виправданих смертей, тисячі помираючих голодною смертю полонених, сотні тисяч несправедливо звинувачених у неіснуючих злочинах.
Війна має страшну ціну, якими б термінами не прикривалася її суть: чи то "доктриною стримування", чи "антитерористичною операцією".
Однак люди хочуть правди. Брехня про війну - це святотатство над могилами загиблих.
Номер відкриває інтерв'ю з відомим ученим, доктором історичних наук, професором Юрієм Шаповалом. Правдиві, об'єктивні оцінки історика вражають своєю сміливістю і переконливістю.
Не менш цікавими, сподіваємося, будуть для Вас інші статті як іменитих, так і молодих істориків про найтрагічніший 1941 рік у рубриці "Дослідження, повідомлення", а також матеріали інших рубрик, які продовжують жити на шпальтах "Воєнної історії".
Час читати і пізнавати "Воєнну історію"!

Головний редактор

До змісту журналу "Воєнна історія" #3-4 за 2002 рік