Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

Журнал "Воєнна історія" #3 (39) за 2008 рік

СЛОВО ДО ЧИТАЧА

Шановний читачу!

Жодна подія в українській історії та жодний національний герой не залишили в народній історичній пам’яті такого яскравого сліду як Визвольна війна 1648-1654 рр. та гетьман Богдан Хмельницький, що створив в історії епоху, яка століттями надихала нащадків на боротьбу за українську державність.
Переповнена чаша народного гніву проти польського панування породила безпрецедентне повстання – козацьку революцію
Вже 360 років національно-визвольна боротьба під проводом Богдана Хмельницького оспівується, досліджується та описується митцями та істориками багатьох поколінь. Це висвітлення знало все: і заборони, і замовчування, і викривлення, і фальшування в угоду владоможців, а сьогодні потребує значного переосмислення і нових відкриттів.
Сьогодення чекає належної шани, як Хмельницькому – непересічному державному мужеві і великому патріотові своєї землі, якому Україна без сумніву зобов’язана своїм новітнім політичним відродженням, так і тисячам героїв Визвольної війни.
Малодослідженими залишаються численні битви, насамперед звитяжні, регіональні події зі своїми особливостями. Скрізь є можливості відкриттів, уточнень, як, скажімо, щодо Жовтоводської битви, про яку, здавалося б, все вже відомо, але інша думка в нашого автора Івана Стороженка. Ярослав Федорук висвітлює цікавий аспект – дипломатія Хмельницького з Європою, а Валерій Степанков – про розвідку Хмельницького.
Досліджуймо, відкриваймо, читаймо! Наша історія цього варта!

Головний редактор Сергій ЛИТВИН

До змісту журналу "Воєнна історія" #3 (39) за 2008 рік