Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

Журнал "Воєнна історія" #2 (38) за 2008 рік

Міжнародна конференція
«Підсумки бухарестського саміту НАТО та чорноморський вимір європейської безпеки»

22 квітня 2008 року у Києві за ініціативи Центру сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «НОМОС», Інституту зовнішньої політики при Дипломатичній академії Міністерства закордонних справ України та Громадської ліги Україна – НАТО була проведена міжнародна конференція на тему «Підсумки Бухарестського саміту та Чорноморський вимір європейської безпеки».

В рамках конференції відбулося три сесії, а саме:

Сесія 1. «Євроатлантична інтеграція і проблеми безпеки в Чорноморсько-Каспійському регіоні». На ній обговорювалися питання безпеки в Чорноморсько-Каспійському регіоні в контексті рішень Бухарестського саміту та його впливу на стратегії національної безпеки країн ГУАМ.

Сесія 2. «Заморожені конфлікти» в Чорноморсько-Каспійському регіоні – стан та перспективи врегулювання в контексті євроатлантичної інтеграції» з обговоренням проблем Балканських уроків для країн Чорноморсько-Каспійського регіону, потенціалу НАТО і ЄС у врегулюванні конфліктів в регіоні та миротворчості на теренах ГУАМ.

Сесія 3. «Перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції країн Чорноморсько-Каспійського регіону». Обговорювалися ініціативи НАТО та ЄС  в регіоні та європейська політика сусідства щодо Чорноморсько-Каспійського регіону.

В роботі конференції взяли участь голова комітету європейської інтеграції Верховної Ради України, народний депутат України Борис ТАРАСЮК, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при Дипломатичній академії України Григорій ПЕРЕПЕЛИЦЯ, професор Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Іван ВАРЗАР, перший секретар політичного відділу посольства США Роберт СКОТ, директор Центру сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «НОМОС» Сергій КУЛИК,  президент Атлантичної Ради України Вадим ГРЕЧАНІНОВ, президент центру міжнародної безпеки та стратегічних студій Олександр ГОНЧАРЕНКО, президент громадської організації «Польсько-Українська солідарність» Віктор КУЛИНИЧ, директор фонду «Демократична ініціатива» Ілько КУЧЕРІВ, директор центру Причорноморських досліджень Олександр ЦАПЕНКО,  директор центру миру, конверсії і зовнішньої політики Олександр СУШКО, координатор проектів центру ім. Розумкова Микола СИНГУРОВСЬКИЙ, державний експерт Національного інституту проблем міжнародної безпеки Тетяна СТАРОДУБ, завідувач сектору європейської та євроатлантичної інтеграції Національного інституту стратегічних досліджень Олена СНІГИР, виконавчий директор Українського незалежного центру політичних досліджень Віталій МАРТИНЮК, помічник президента з міжнародних питань Міжнародної гуманітарної академії Андрій ВОЛОЩУК, незалежний військовий експерт (Азербайджан) Володимир ТИМОШЕНКО та інші політичні та громадські діячі, представники дипломатичних установ та науковці.

До змісту журналу "Воєнна історія" #2 (38) за 2008 рік