Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

"Воєнна історія" #1-3 (31-33) за 2007 рік

Слово до Читача

Шановний читачу!

Президент України Віктор Ющенко у своєму зверненні з нагоди 90-ї річниці Української революції Центральної Ради наголосив, що "ми маємо врахувати великий досвід та непрості уроки Української Центральної Ради у творенні сучасної держави. Україна була, є і буде - це найвища істина нашого національного життя. Ми продовжуємо справу славних попередників, підтверджуємо неперервну тяглість історії українського державотворення і будуємо її нове майбутнє, яке залежить від зусиль кожного з нас". Журнал "Воєнна історія" також скеровує свої зусилля на наукове висвітлення подій Української революції та вшанування учасників національно-визвольних змагань тієї непростої доби. Зокрема, це число часопису присвячено творенню українського війська часів Центральної Ради.
Проблеми військової діяльності Української Центральної Ради в історичній літературі розглядаються переважно під негативістським кутом зору. Вивищуються помилки у військовій сфері, перебільшуються тенденції до заперечення Центральною Радою війська взагалі.
Неупереджений науковий погляд на події тієї доби спростовує ці та інші стерео-типи, а також свідчить, що Центральна Рада надавала війську великої уваги. Це підтверджується, хоча б, проведенням трьох всеукраїнських військових з'їздів, обранням від війська значної кількості (158) членів Центральної Ради тощо. Чільні діячі Центральної Ради докладали надзвичайних зусиль, щоб через українізацію у російській армії творити регулярне національне військо.
Про це йдеться у пропонованих статтях. Сподіваємося, що цікавість викличуть також дослідження про Український Генеральний штаб, про Український військовий флот та про Українську військову авіацію доби Центральної Ради. Вдумливий читач зможе по-новому поглянути та докорінно переоцінити свої уявлення про військову діяльність Української Центральної Ради.
Читаймо, пам'ятаймо, шануймо нашу воєнну історію!

Головний редактор Сергій ЛИТВИН

До змісту "Воєнна історія" #1_3 за 2007 рік