6
Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

"Воєнна історія" #1-3 за 2006 рік

Слово до Читача

Шановний читачу!

Наближається сумна 20-та річниця чорнобильської катастрофи. Біда, яка сталася вночі 26 квітня 1986 року неподалік старовинного українського містечка Чорнобиля, назавжди залишиться в пам'яті людей як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.

У ці дні ми привертаємо увагу української громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації. А це 3 млн. 100 тис. наших співвітчизників, серед яких і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров'я, а інколи й життя.

Крім героїчних пожежників, які першими кинулися в полум'я ядерного вулкану, не можна не згадати й військовослужбовців Збройних Сил СРСР та працівників МВС, які мужньо долали наслідки лиховісної ядерної катастрофи. Ми також схиляємо перед ними свої голови. Наш журнал люб'язно надав свої сторінки провідним фахівцям з чорнобильської проблеми, зокрема Барановській Н.П. та Ротаню М.П., який безпосередньо брав участь в ліквідації Чорнобильської аварії.

Це число журналу присвячується тим, хто загинув, борючись з чорнобильським лихом, і хто живе, продовжуючи цей нелегкий, але всьому людству потрібний двобій.

Наші традиційні рубрики звернені також до інших аспектів воєнної історії.

Головний редактор
Сергій ЛИТВИН

До змісту журналу "Воєнна історія" #1-3 за 2006 рік