Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

"Воєнна історія" #1_3 за 2004 рік

Слово до Читача

Шановний читачу!
Ми вирішили поділитися думками з приводу нинішнього стану воєнної історії як науки і як навчальної дисципліни в Україні. Про це йдеться в інтерв’ю з головним редактором, яке ми подаємо у цьому числі журналу.
На обкладинці журналу портрет Голови Директорії і Головного Отамана військ Української Народної Республіки Симона Петлюри. Ця особистісь символізує собою цілу епоху боротьби за українську державність, проте й сьогодні залишається маловідомою для значної частини українського суспільства, а нерідко використовується як політичне пугало. С.Петлюра не зайняв в Україні гідного історичного місця та не знайшов того пошанування, на яке заслуговує своїм життям і чином.
Нинішні державні діячі відмежувалися від відзначення на державному рівні 125-річчя від дня народження С. Петлюри, що виповнилося 22 травня 2004 року і яке залишилося малопомітними й було відзначене лише на рівні деяких громадських організацій. Ми в рубриці “Офіційна інформація” оприлюднюємо документи, які свідчать про цю бездіяльність влади.
Ми також тематично підібрали до цього числа журналу наукові розвідки з проблем національно-визвольної боротьби козацької доби та визвольних змагань українського народу за державність у 1917-1921 рр. Вони, сподіваємося, сприятимуть переусвідомленню існуючих історичних стереотипів, в полоні яких ще перебуваємо. Наші ж численні проблеми українського політичного життя загалом від незнання своєї історії, яке призводить до того, що деякі трагічні колізії повторюються в Україні із гідною подиву постійністю.
Читаймо, переосмислюймо нашу воєнну історію!

Головний редактор
Сергій ЛИТВИН

До змісту "Воєнна історія" #1_3 за 2004 рік