Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

журнал "Воєнна історія" #1(49) за 2010 рік

СЛОВО ДО ЧИТАЧА

Шановний читачу!

«Воєнна історія» своїм черговим номером журналу відгукується на два знакові Укази Президента України Віктора Ющенка «Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України» та «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті».
Ці укази, як і низка попередніх «історичних» указів та розпоряджень Президента України – щодо трагедії Батурина, бою під Крутами, Дня Соборності, ювілеїв І. Мазепи, С. Петлюри, О. Ольжича, О. Теліги, Р. Шухевича і навіть вшанування жертв Голодомору – викликали в українському політикумі та у суспільстві загалом значний резонанс, неоднозначне ставлення та гарячі дискусії. Навіть із поза меж України – із Росії та Польщі, зокрема, а також, як не дивно, з Європарламенту, лунають голоси негативного ставлення до наших, здавалося б, суто внутрішніх українських проблем, а наше власне трактування національної історії стає чинником, який викликає напругу у взаєминах із сусідніми державами.
Ім’я Степана Бандери – Провідника Організації українських націоналістів 1941-1957 років, його життєвий шлях та творчий доробок, на превеликий жаль, залишається маловідомим широкому загалу української спільноти.
Боротьба за незалежність України, зокрема в рядах ОУН і УПА, не отримала належного вшанування. Проімперські антиукраїнські сили в Україні з маніакальною наполегливістю заперечують внесок УПА в боротьбу з нацизмом, нагнітають своє тлумачення національно-визвольної боротьби, і цим самим призводять до жорсткого політичного протистояння, надалі розділяють навпіл українське суспільство.
Сподіваємося, що матеріали цього номера журналу стануть нашим скромним внеском до справи розвінчування облудних міфів про ОУН і УПА, долання комуністичних пропагандистських ярликів про «тотожність українського націоналізму і фашизму», відновлення історичної справедливості щодо знакової постаті української історії, якою є постать Степана Бандери.
Адже боротьба за українську національну ідею триває і триватиме доти, доки ми не станемо зрілою нацією.

Непохитно віримо в перемогу!
Слава Україні! Героям слава!

Головний редактор
Сергій ЛИТВИН

До змісту журналу "Воєнна історія" #1 за 2010 рік