Всеукраїнська громадська організація 
"Український інститут воєнної історії"
 
Науково-популярний журнал
Головна сторінка
Редакція
Контакт
Гостьова книга
 
Стежки

газета Флот України

Журнал Морська Держава

видання Історичного клубу Холодний Яр

газета Кримська Світлиця

Бібліотека порталу "Українське життя в Севастополі"

Наш банер

Адміністратор сайту
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

Журнал "Воєнна історія" #1 (37) за 2008 рік

ОФІЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про відзначення 90-ї річниці подвигу Героїв Крут

У зв’язку з 90-ю річницею подвигу Героїв Крут та з метою вшанування пам’яті українських юнаків, що полягли у бою під Крутами у січні 1918 року, і належного висвітлення цієї події в історії України постановляю:

1. Кабінету Міністрів України розробити та затвердити план заходів у зв’язку з 90-ю річницею подвигу Героїв Крут, передбачивши, зокрема:
проведення заходів із вшанування пам’яті Героїв Крут, зокрема покладення квітів до їх могил, інших пам’ятних місць, пов’язаних із цією подією та її героями, а також до пам’ятних знаків борцям за незалежність України доби Української революції 1917 – 1921 років;

організацію експозицій та виставок, присвячених подвигу патріотів;

проведення тематичних вечорів, конференцій, інших виховних заходів у вищих, у тому числі військових, навчальних закладах, а також уроків патріотизму у загальноосвітніх навчальних закладах;

видання наукових праць, збірників документів та матеріалів з історії Української революції 1917 – 1921 років, пов’язаних, зокрема, з подіями біля станції Крути у січні 1918 року;

створення художнього фільму, присвяченого Героям Крут та подіям доби Української революції 1917 – 1921 років;

забезпечення фінансування передбачених цим Указом заходів.

2. Кабінету Міністрів України, Київській міській державній адміністрації забезпечити спорудження на Аскольдовій могилі у місті Києві пам’ятника Героям Крут, а також благоустрій прилеглої території.

3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям затвердити плани заходів із вшанування пам’яті Героїв Крут та забезпечити їх виконання, вжити додаткових заходів щодо впорядкування пам’ятників та місць поховань осіб, що загинули у боротьбі за свободу і незалежність України.

4. Державному комітету телебачення та радіомовлення України забезпечити широке висвітлення заходів щодо вшанування пам’яті Героїв Крут, організувати цикли тематичних радіо- та телепередач, виступи у засобах масової інформації вчених, політичних та громадських діячів.

Президент України

Віктор ЮЩЕНКО                                           25 жовтня 2007 року

До змісту журналу "Воєнна історія" #1 (37) за 2008 рік